Forum Medyczne

Pełna wersja: Jak się chronić przed smogiem?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zaczyna się okres smogu w dużych miastach, co mnie przeraża. Bo choć są akcje by powietrze było czyste to i tak chwilami nie ma czym oddychać. Jak się przed tym chronić? Bo wyjść z domu trzeba. Myślałam, żeby kupić takie maski http://www.e-zikoapteka.pl/maska-antysmo...iar-m.html zarówno sobie jak i całej rodziny. Czy ktoś może coś takiego stosuje?
Smog jest obecnie dużym zagrożenie. Jeszcze dobrze nie zaczął się okres zimowy, a niestety stężenie go w powietrzu już jest przekroczone i to nie tylko w dużych miastach jak Warszawa czy Kraków. Ale obecnie nawet na północy wskaźniki pokazują jego obecność. Niestety chronić się przed nim trzeba zarówno na dworzu jak i w domu. Na dwór można załozyć maskę antysmogową a jak zadbać o powietrze w domu?
My z mężem mamy oczyszczać powietrza (tu masz ofertę: https://oxyshop.pl/oczyszczacze-powietrza) i sprawdza się. Co ciekawe jest dużo mniej kurzu w mieszkaniu i zapach jest całkiem inny. W okresie smogu chodzi nam cały dzień a jak tylko otworze okno to wskaźnik przez chwilę jest aż czerwony. Strach pomyśleć czym oddychamy na dworzu.